20240520aW dniu 20.11.2025r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III wzięli udział w wyjeździe szkolnym do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl pt."Królestwo Małych Serc". Dzieci obejrzały spektakl, który łączył elementy muzyki, tańca oraz gry aktorskiej. Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiło wartościową formę edukacji kulturalnej.

[zobacz zdjęcia]

20251119Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, dzieci ze świetlicy szkolnej spędziły popołudnie na świeżym powietrzu. Wśród kolorowych liści nie brakowało radości, zabaw integracyjnych oraz wspólnego odkrywania uroków jesieni.

[zobacz zdjęcia]

Katarzyna Kwaśna

20241120aW dniu 12 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Torkach odbyły się Gminne Drużynowe Zawody Szachowe w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV–VI) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII–VIII).
W rywalizacji wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu gminy Medyka:

  • Szkoła Podstawowa w Medyce,
  • Szkoła Podstawowa w Lesznie,
  • Szkoła Podstawowa w Torkach,
  • Szkoła Podstawowa w Siedliskach.

Po emocjonujących partiach szachowych i zaciętej walce przy szachownicach wyniki przedstawiają się następująco:

Igrzyska Dzieci (klasy IV–VI):
🥇 I miejsce – Szkoła w Medyce
🥈 II miejsce – Szkoła w Siedliskach
🥉 III miejsce – Szkoła w Torkach
      IV miejsce – Szkoła w Lesznie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII–VIII):
🥇 I miejsce – Szkoła w Siedliskach
🥈 II miejsce –Szkoła w Torkach
🥉 III miejsce – Szkoła w Medyce
       IV miejsce – Szkoła w Lesznie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy doskonałej gry, sportowej postawy oraz rozwijania umiejętności logicznego myślenia i koncentracji.


Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pań z Gminnego Centrum Kultury
w Medyce
oraz do Stowarzyszenia Wsi Torki „Nie tylko dla Siebie”, które przygotowały dla uczestników i opiekunów pyszne przekąski i poczęstunki. Dzięki Państwa gościnności atmosfera zawodów była wyjątkowo ciepła i przyjazna.

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym! ♟️

[zobacz zdjęcia]

202311167 listopada społeczność naszej szkoły zgromadziła się, aby uczcić doniosłą chwilę w historii naszego kraju – rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkanie rozpoczeliśmy  od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, oddając tym samym hołd wszystkim tym, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością. Uczniowie przygotowali wzruszający program artystyczny, który przypomniał nam kluczowe wydarzenia z naszej historii, trudne drogi do wolności i postawy bohaterów, którzy w najcięższych chwilach walczyli o to, aby Polska była niepodległa.  Przedstawiony montaż słowno-muzyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność, a także wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie przedstawili  sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano również daty najważniejszych powstań narodowych. Szczególną uwagę zwrócono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Dzisiejsze spotkanie było dla nas wszystkich piękną lekcją patriotyzmu oraz okazją do wspólnego świętowania. Ponadto, poprzez udział w obchodach naszego narodowego święta daliśmy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

[zobacz zdjęcia]

Urszula Serwańska

Ewelina Radochońska

20251107aZ okazji Dnia Postaci z Bajek w naszej świetlicy zapanowała magiczna atmosfera. Dzieci wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów z bajek, baśni, prezentując kolorowe stroje. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o bajkach w quizach, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali postacie i tytuły znanych opowieści, a także tańczyli w rytm piosenek wybranych przez siebie. To był wyjątkowy, radosny dzień, który przypomniał wszystkim, jak wiele radości mogą dawać bajki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, które na długo zachowają wspomnienia z tego radosnego wydarzenia. Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy zatroszczyli się o piękne przebrania swoich pociech, dzięki czemu w świetlicy zapanował bajkowy nastrój.

[zobacz zdjęcia]

Katarzyna Kwaśna

20251107Pod hasłem „Wzajemny szacunek, empatia i bezpieczeństwo” uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Torkach rozpoczęli w październiku obchody Miesiąca Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. To część ogólnopolskiej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest budowanie szkoły jako miejsca wolnego od przemocy – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W ramach szkolnych obchodów zaplanowano szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych. Odbyły się m. in. warsztaty „Razem przeciwko przemocy” prowadzone przez pedagoga szkolnego p. Katarzynę Kwaśną, spotkanie z psychologiem p. Teresą Pawłucką pt. „Sztuka dialogu, czyli jak rozwiązywać konflikty w grupie”, a także zajęcia w klasach młodszych przygotowane przez pedagoga specjalnego p. Bernadetę Trędowicz-Szal pod nazwą „Jak być dobrym kumplem”. Na lekcjach wychowawczych uczniowie rozpoznawali różne formy przemocy oraz uczyli się, jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach. Dodatkowo przygotowano gazetkę tematyczną, akcję plakatową pod nazwą „STOP-REAGUJ”, w ramach której uczniowie wraz z wychowawcami opracowali własne hasła i grafiki zachęcające do przeciwstawiania się agresji.
Kulminacyjnym punktem miesięcznej kampanii było spotkanie z funkcjonariuszami policji – mł. asp. Alicją Tysowską-Prejzner z Komendy Policji Miejskiej w Przemyślu oraz sierż. szt. Tomaszem Bereźniakiem z Komisariatu Policji w Medyce. Odbyły się dwa spotkania: dla klas „0” – III oraz IV-VIII. Funkcjonariuszka wydziału prewencji w przystępny sposób wyjaśniła uczniom, czym jest przemoc, jakie są jej konsekwencje oraz nawiązała do kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, zwracając uwagę na potrzebę wzajemnego szacunku i reagowania na przemoc.
Wspólne działania uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pomagają budować atmosferę empatii, zrozumienia i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Warto pamiętać, że milczenie wobec przemocy oznacza przyzwolenie na jej trwanie – dlatego tak ważne jest, by reagować i wpierać osoby potrzebujące pomocy.

[zobacz zdjęcia]

Bernadeta Trędowicz-Szal
Katarzyna Kwaśna