20251211c9 grudnia 2025 r. w Radomyślu Wielkim odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach wystartowało 12 najlepszych drużyn
z województwa podkarpackiego – finalistów zmagań rejonowych.

W finale wystąpiły szkoły:

SP nr 4 Tarnobrzeg, SP nr 3 Tarnobrzeg, SP Radomyśl Wielki, SP Czarna, SP nr 6 Krosno, SP nr 12 Jasło, SP nr 1 Brzozów, SP nr 9 Sanok, SP Sokołów Małopolski, SP nr 1 Żołynia, SP nr 4 Przemyśl oraz SP Torki.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kaja Wojakowska, Ksawery Leśko, Kacper Radochoński oraz Maksymilian Foryt.

Drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry, wykazując się koncentracją, spokojem oraz umiejętnością strategicznego myślenia.

Miło nam poinformować, że w tak wymagającym i prestiżowym finale zajęliśmy wysokie 6. miejsce!
To ogromny sukces naszej drużyny, która zmierzyła się z najlepszymi zespołami szachowymi z całego województwa.

Gratulacje dla całej reprezentacji za wspaniałą postawę, zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły!

[zobacz zdjęcia]

Bartłomiej Górka

20251212b8 grudnia 2025 r. w hali sportowej w Medyce odbyły się Mikołajkowe Zawody w Piłce Nożnej, w których udział wzięły szkoły z terenu naszej gminy. Rywalizacja przebiegała
w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4–6 oraz klas 7–8.

Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, pokazując zaangażowanie, sportowy charakter i ducha walki.
W kategorii klas 7–8 zdobyliśmy 3. miejsce, natomiast młodsza reprezentacja klas 4–6 uplasowała się na 4. miejscu.

Podczas zawodów wyróżniono także najlepszych bramkarzy turnieju. Wśród młodszej kategorii nagrodę otrzymał Miłosz Hawro, natomiast w kategorii starszej wyróżniono Xaviera Machunika.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy na boisku i dziękujemy za mile spędzony czas.

[zobacz zdjęcia]

Bartłomiej Górka

20251211aNadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 5 grudnia. Już od rana dzieci z klas 0-III w Szkole Podstawowej w Torkach z wielką niecierpliwością wypatrywały Świętego Mikołaja i nasłuchiwały charakterystycznego odgłosu dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i przybył do naszej szkoły. Długie oczekiwanie dzieci przerodziło się w radość z otrzymanych prezentów. Okazało się, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na nagrodę. Dzieci rezolutnie odpowiadały na pytania Świętego Mikołaja i pięknie dla niego śpiewały. Dostojny gość chętnie rozmawiał z uczniami, a wręczając im prezenty nie szczędził ciepłych słów. Życzył dzieciom wiele szczęścia, radości i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Uśmiech i radość dzieci to najlepsza pamiątka tego wesołego dnia z życia naszej społeczności szkolnej.

Podziękowania kierujemy w stronę Pana Waldemara Fednara oraz Pana Dawida Ochenduszkiewicza, dzięki którym każde dziecko otrzymało prezent. Dziękujemy również Pani Wiktorii Radochońskiej za piękną dekoracje i pomoc w organizacji wydarzenia. Księdzu Robertowi Rakoczemu dziękujemy za szczególne ;) wprowadzenie w mikołajowy nastrój.

[zobacz zdjęcia]

2025131105 grudnia 2025r. naszą szkołę odwiedziły Panie z GCK w Medyce, aby swoją energią wprowadzić nas w świąteczny nastrój. Pięknie wystrojone Mikołajki porwały wszystkich uczniów do tańca, którym zasłużyli sobie na wspaniałe prezenty. Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić,
że magia Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole już zagościła i zapewne będzie się jeszcze długo, długo roztaczać.

[zobacz zdjęcia]

Agnieszka Kud

20251208bDnia 3 grudnia uczniowie klasy pierwszej i trzeciej udali się do Świetlicy Wiejskiej w Torkach na pieczenie i ozdabianie pierniczków. Panie Bożena i Alicja Fortuna przed przyjściem dzieci zaczęły pieczenie pierniczków, więc od samego wejścia pachniało świętami. Na dzieci czekało już przygotowane ciasto, które same z zapałem wałkowały i wykrawały kształty choinek, gwiazdek i serduszek. Po upieczeniu pierniczków przyszedł czas na najciekawszą część – dekorowanie. Kolorowe lukry i posypki zamieniły zwykłe ciasteczka w małe dzieła sztuki. Świetlica wypełniła się śmiechem, rozmowami i zapachem korzennych przypraw. Bardzo dziękujemy Pani Bożenie za zaproszenie na kulinarne warsztaty.

[zobacz zdjęcia]

 Elżbieta Iwańska

202512084 grudnia uczniowie klas IV–VIII wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe mikołajkowym do klubu JAPA w Przemyślu. Atmosfera była pełna radości i zdrowej rywalizacji – każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na torach bowlingowych, a wspólna zabawa dostarczyła wielu emocji i śmiechu. Po sportowych zmaganiach na kręgielni wszyscy udali się na wspólny posiłek. Królowały pizze i burgery, które szybko zniknęły ze stołów głodnych i zadowolonych uczniów. Wyjazd okazał się doskonałą okazją do integracji, spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz wzmocnienia więzi między uczestnikami wyjazdu. To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i wspólnych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

[zobacz zdjęcie]


Urszula Serwańska