PROGRAM PROFILAKTYCZNY „MŁODE GŁOWY” W NASZEJ SZKOLE
- Szczegóły
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Młode Głowy”, którego celem jest wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W ramach programu pedagog szkolny oraz pedagog specjalny prowadzili zajęcia profilaktyczne w klasach I-III oraz IV-VIII. W pierwszym semestrze zrealizowano tematykę: „Poczuj emocje”, „Nazwij emocje” oraz „Moje granice”. Zajęcia miały formę warsztatową i były dostosowane do wieku oraz potrzeb uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniach.
Realizatorzy:
Katarzyna Kwaśna – pedagog szkolny
Bernadeta Trędowicz-Szal – pedagog specjalny
TEATRZYK KUKIEŁKOWY
- Szczegóły
W dniu 29.01.2026 r. naszą szkołę odwiedził teatr lalkowy pt: „KOPCIUSZEK”
z Nowego Sącza.
Kopciuszek to baśń opowiadająca o pięknej i dobrej dziewczynie, która po śmierci ojca zostaje poddana okrutnemu traktowaniu przez macochę i przyrodnie siostry, które zmuszają ją do służby. Z pomocą magii i wsparcia zwierząt, Kopciuszek zdobywa szansę na udział w balu, gdzie poznaje księcia.
Przesłaniem baśni o Kopciuszku jest zwycięstwo dobra nad złem, nagroda za dobroć
i cnotę oraz pokora, a także ostrzeżenie przed ocenianiem innych po wyglądzie czy pozycji społecznej. Baśń pokazuje, że życzliwość, pracowitość i wewnętrzna siła są nagradzane, podczas gdy złość i próżność ponoszą porażkę. Podkreśla również wagę prawdziwej miłości, która nie zależy od bogactwa czy statusu.
Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów klas 0-IV. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, z ożywieniem i zaciekawieniem oglądając występ aktorów oraz piękne lalki. Było to wyjątkowe i inspirujące spotkanie ze sztuką teatralną.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
- Szczegóły

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy całej społeczności szkolnej — Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły — najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen radości, ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Życzymy, aby Święta przyniosły wytchnienie od codziennych obowiązków, a Nowy Rok obfitował w zdrowie, uśmiech, sukcesy w nauce oraz wiele inspirujących chwil.
Niech magia Bożego Narodzenia napełni serca nadzieją, życzliwością i wzajemnym szacunkiem.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
„BÓG SIĘ RODZI…”
- Szczegóły
19 grudnia 2025r. nasza społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole, aby powitać Nowonarodzonego. W świąteczny nastrój wprowadzili nas ks. Mieczysław Sobiło odczytując fragm. Pisma Świętego i uczniowie przedstawiając tradycyjne jasełka. Nad występem czuwały p. Bernadeta Trędowicz -Szal, p. Katarzyna Kwaśna i p. Agnieszka Kud. Po występie udaliśmy się do stołów wigilijnych, gdzie po wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem, czekały pyszne pierogi z barszczykiem.
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W ŚWIETLICY
- Szczegóły
W dniu 10 grudnia 2025 roku w świetlicy wiejskiej odbyły się wyjątkowe warsztaty świąteczne, które zorganizowała Pani Bożena Fortuna. W zajęciach uczestniczyła klasa II wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Grządziel. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli choinki z włóczki, wykazując się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Powstały przepiękne, pomysłowe prace, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Bożence za przygotowanie tego inspirującego wydarzenia oraz za stworzenie uczniom okazji do rozwijania talentów i wspólnego przeżywania magii nadchodzących świąt.
Małgorzata Grządziel
SPOTKANIE Z MISTRZEM
- Szczegóły
09 grudnia 2025r. uczniowie klas IV, V i VI wraz z paniami: Agnieszka Kud i Urszulą Serwańską udały się na bożonarodzeniowe warsztaty sztuki ludowej pn. „Spotkanie z Mistrzem”. Pani Katarzyna Pyc z Zawadki (pow. strzyżowski) przekazała tajniki wykonywania ozdoby choinkowej ze słomy. Opowiedziała o ludowych tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, aby zaszczepić tę trudną sztukę wśród młodego pokolenia.
Prace dwojga naszych uczniów, Andżeliki Mareckiej i Miłosza Hawro, zostały szczególnie docenione przez p. Pyc. Za cierpliwość i staranność otrzymali ozdobę wykonaną przez samą mistrzynię. Gratulujemy!
Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas rodzinnych spotkań, ale także działania kulturalne i edukacyjne, które mają uświadomić konieczność ochrony i popularyzacji dziedzictwa kulturowego.
Agnieszka Kud





