20260428          Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

            W naszej w szkole w tym dniu dominował kolor zielony. Odbył się pokaz mody ekologicznej – uczniowie klas 0-III zaprojektowali i zaprezentowali swoje stroje wykonane z gazet, foliowych worków, kartonów. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wykonali EKO- ZWIERZAKI.

Serdecznie dziękujemy rodzicom klas 0-III za ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie strojów dla dzieci. Państwa pomoc, kreatywność oraz poświęcony czas przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej atmosfery i sprawiły dzieciom wiele radości.

            Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści i uświadomi nam, co w życiu jest naprawdę ważne! Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

[zobacz zdjęcia]

 

Katarzyna Kwaśna

Bernadeta Trędowicz-Szal

20230921W dniu 22.04.2026 r., w ramach kontynuacji Dni Profilaktycznych Szkoły „Dobre relacje i szacunek w szkole”, uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z przedstawicielami policji. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia związane z hejtem, agresją rówieśniczą oraz odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny. Spotkanie poprowadziła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu – mł. asp. Alicja Tysowska-Prejzner z Wydziału Prewencji. W wydarzeniu uczestniczyli również dzielnicowi z Komisariatu Policji w Medyce – sierż. szt. Grzegorz Radochoński oraz sierż. szt. Tomasz Bereźniak. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat konsekwencji prawnych, niewłaściwych zachowań oraz dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Była to cenna lekcja kształtująca postawy odpowiedzialności, wzajemnego szacunku i budowania pozytywnych relacji rówieśniczych.

[zobacz zdjęcia]

Organizatorzy spotkania:
Katarzyna Kwaśna
Bernadeta Trędowicz-Szal

20250519   W dniu 22 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej w Medyce odbył się jubileuszowy, XXV Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Medyka.
   Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: wójt Gminy Medyka Pani Magdalena Małachowska, przewodniczący Rady Gminy Pan Wiktor Borycki, Radny Gminy Medyka Pan Łukasz Kordek oraz  Pani Marta Kostka – wieloletni organizator konkursów ortograficznych na szczeblu powiatowym.
   Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy ortograficznej, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania oraz zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem zawierającym liczne trudności ortograficzne. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
    Z dumą informujemy, że naszą szkołę reprezentowały Lena Hanas i Martyna Świtalska, które zajęły odpowiednio II i III miejsce. Tym samym Lena Hanas zdobyła tytuł Wicemistrza Ortografii i będzie reprezentować Gminę Medyka w powiatowym konkursie ortograficznym, który odbędzie się 21 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej w Krasiczynie.
Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Ewa Socha.
      Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

[zobacz zdjęcia]

Ewa Socha

20260421W piątek 18 kwietnia dzieci z klas 0-I, pod opieką wychowawczyń i pani pedagog, wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Pani Marii Mac, aby zobaczyć jak wgląda praca hodowcy zwierząt gospodarskich. Już od wejścia dzieci poczuły prawdziwy wiejski klimat: zapach paszy dla zwierząt, duże podwórko, po którym chodziły kury i kaczki oraz budynki gospodarcze. Najpierw pani Maria pokazała nam królika i małe kurczątka, które na razie trzyma w domu, bo muszą być w cieple. Następnie przeszliśmy do obory, gdzie były krowy, które codziennie dają świeże mleko. Babcia Ignasia opowiedziała dzieciom czym karmi się krowy i jak wygląda praca w gospodarstwie. Niektóre krowy podchodziły ciekawie do gości, aby dać się pogłaskać. Następnie przeszliśmy do drugiego pomieszczenia, gdzie znajduje się zbiornik do przechowywania i schładzania mleka oraz dojarki. Dzieci były zachwycone, że mogły z bliska zobaczyć zwierzęta. Wycieczka była lekcją, która pokazała jak ważna i potrzebna jest praca hodowcy zwierząt i zasługuje na ogromny szacunek. Bardzo dziękujemy Pani Marii za zaproszenie i oprowadzenie po gospodarstwie.

[zobacz zdjęcia]

Elżbieta Iwańska

20240326cZ wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Wojewódzkim Konkursie „XVIII Spotkania Kwietniowe z Juliuszem Słowackim”, który odbył się 10 kwietnia 2026r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.

Pani Agnieszka Kud , która przygotowywała uczniów i czuwała nad nimi podczas konkursu, z dumą wysłuchała werdyktu komisji oceniającej:

II miejsce w konkursie plastycznym- Filip Kuropaś (klasa VIII),
I miejsce w konkursie recytatorskim- Kacper Radochoński (klas VII).

Oprócz laureatów godnie naszą szkołę reprezentowała Kaja Wojakowska (klasa VIII) równie pięknie recytując poezję Juliusza Słowackiego.

Szczere gratulacje dla trojga naszych uczniów oraz pani Agnieszki Kud.

Serdecznie dziękujemy Sz. P.  Adamowi Radochońskiemu za bezinteresowne zaangażowanie i  pomoc.

[zobacz zdjęcia]

Urszula Serwańska

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE 

Już dziś zapraszamy Was do przyłączenia się do obchodów SZKOLNEGO DNIA ZIEMI 🌏 które odbędą się 22.04.2026 r. Szczegóły znajdziecie na plakacie. Dodatkowe informacje przekażą Wam w szkole Panie Pedagog.

20260413